Aktuality

01. 08. 2020, Národní zdravotnický informační portál

Dne 23.7.2020 byl spuštěný Národní zdravotnický informační portál/NZIP/, kde naleznete všechny potřebné informace, které se týkají zdraví:

  • Informace o nemocech
  • Rejstřík pojmů
  • Prevence a zdravý životní styl
  • Zdravotní péče v regionech
  • Životní situace
  • Informační servis

Všechny články jsou autorizovány předními odborníky pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR.

https://www.nzip­.cz/

29. 07. 2020, Ukončení spolupráce s akciovou společností Sportpropag

Dne 2.7.2020 byla z rozhodnutí Republikového výboru Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČRukončena spolupráce se společností Sportpropag a.s.

Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR se nepodílí na organizování dia táborů na Podskalí.

25. 06. 2020, Kurz pro rodiny s diabetickým dítětem

Na podzim 2020 plánujeme Kurzy pro rodiny s diabetickým dítětem. Více informací naleznete zde: http://www.di­adeti.cz/…o-rodiny.php

V případě zájmu, pište na email sdružení: info (zavinac) di­adeti.cz, zašleme Vám přihlášku.

03. 04. 2020, Informace od Novo Nordisk ke COVID-19 pro pacientské organizace

Vážení zástupci pacientů s diabetem,

společnost Novo Nordisk pečlivě sleduje, jak krize COVID-19 ovlivňuje životy pacientů s diabetem a uvědomujeme si závažnost situace a stres, který teď dopadá na tyto pacienty a jejich příbuzné.

Na základě online sdílení jednotlivců a pacientských fór vnímáme a chápeme obavy některých pacientů, že nebudou mít v této nelehké době stálý přístup k lékům na cukrovku.

Prosíme, chceme Vás ujistit, že zajištění dostupnosti našich léčiv je naší hlavní prioritou. Jsme v úzkém kontaktu se zdravotnickými zařízeními, lékárnami a distributory, abychom zajistili dostupnost našich léků všem pacientům, a to i za této situace.

Právě teď potřebujeme Vaši pomoc, abyste svým členům a dalším pacientům s diabetem doporučili zbytečně nehromadit – předzásobovat se – léky. V souladu s doporučeními, které všichni dostáváme v souvislosti např. s nákupem potravin, Vás prosíme, abyste se ohledně léčiv také drželi svých běžných postupů. Toto je velmi důležité, aby byla zajištěna plynulost zásobování a dostupnost našich léčiv pro všechny potřebné pacienty.

Dovolujeme si požádat vás o předání následujících kontaktů těm, kteří mají dotazy nebo obavy týkající se dostupností našich léčiv. Naše recepce je otevřena v pracovních dnech od 9.00 hod do 16.30 hod a lze ji kontaktovat na telefonním čísle +420 233 089 611, nebo můžete poslat svůj dotaz na mail infoline (zavi­nac) novonordis­k.com .

31. 03. 2020, Oficiální stanovisko - COVID- 19 a děti s diabetem 1. typu

V příloze zveřejňujeme oficiální stanovisko České diabetologické společnosti ČLS JEP – leták Diabetes a COVID-19:informace pro děti a jejich rodiče.

Příloha   

26. 03. 2020, Web Diastyl

Doporučujeme webové stránky Diastylu, kde najdete zajímavé články:

www.diastyl.cz

18. 03. 2020, Názor dětského diabetologa na COVID-19 a děti s cukrovkou

Předkládáme Vám názor dětského diabetologa:

U dětských pacientů je riziko závažného průběhu COVID-19 minimální, cílová populace ohrožena tímto virem jsou dospělí a staří lidé. Je nutné dodržovat důslednou hygienu a nosit roušku, minimálně domácí výroby, abychom minimalizovali další přenos tohoto onemocnění. U dětských pacientů s diabetem je důležitá co nejlepší kontrola glykemie. V případě výborné kompenzace zvýšené riziko plynoucí z diabetu (z hyperglykemie a z ní plynoucí možnou oslabenou imunitu) minimalizujeme.

16. 03. 2020, Informace pro chronicky nemocné od MZ ČR

V příloze zveřejňujeme informaci pro chronické pacienty – základní rady a doporučení od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Příloha   

14. 03. 2020, Nové webové stránky o koronaviru

Obecné informace pro veřejnost najdete nově na stránkách MZ ČR https://korona­virus.mzcr.cz/.

12. 03. 2020, Informace o COVID-19

Vážení,

zveřejňujeme e-mail od MZ ČR pro pacientské organizace:

Vážené zástupkyně, vážení zástupci pacientských organizací,

v současné době se na Vás jistě obrací Vaši členové s dotazy ohledně situace s koronavirovou infekcí. Rádi bychom Vám připomněli spolehlivé informace pro občany na stránkách Ministerstva zdravotnictví, které jsou průběžně aktualizovány a které můžete též snadno sdílet či na ně odkazovat.

Informace na stánkách MZ naleznete na tomto odkazu:

http://www.mzcr­.cz/…18415_1.html

http://www.mzcr­.cz/…18707_1.html

Zároveň v příloze posíláme základní informace k problematice i v grafických formátech jpg. a png , jde o zpracované materiály pro sdílení pro Vaše členy např. pomocí sociálních sítí apod.

Příloha   Příloha   Příloha   Příloha   

Víte že...

Větší fyzická námaha, sport, dětské hry venku také ovlivňují glykémii.

 
FN Motol
FN Královské Vinohrady