I – DANCE Challenge junior + ODKAZY NÍŽE

iDANCE Challenge junior je nově připravovaný projekt na podporu pohybu dětí napříč Českou republikou.

https://i-dance.cz

Hlavními partnery a organizátory projektu jsou Sdružení sportovních svazů České republiky a Český taneční svaz za podpory dalších partnerů.

Primárním cílem projektu iDance Challenge junior je rozpohybovat děti a mládež ve věku 8 – 15 let napříč celou Českou republikou.

Dále si projekt klade za cíl:

  • Oslovit i děti, které se pravidelně nehýbou, nenavštěvují kroužky či sportovní zařízení.
  • Oslovit děti a mládež ze sociálně slabších vrstev.
  • Cílit na jednotlivce, páry či skupiny dětí a podpořit tak jejich zájem formou postupové hry.

V rámci prvního ročníku projektu iDance Challenge junior očekáváme zapojení až 25.000 dětí ve věku 8 – 15 let.

iDance Challenge junior je nástroj, který napomáhá k aktivaci dětí k pohybovým aktivitám. Díky pravidelnému pohybu dochází k omezení výskytu zdravotních obtíží u dětí. Projekt omezí pasivní trávení volného času dětí.

Tímto projektem chceme navázat dlouhodobou práci s dětmi z pohybově pasivních skupin bez rozdílu genderu a sociálních či ekonomických podmínek.

Projekt bude probíhat „online“ ve virtuálním prostředí podobném počítačové hře. Děti natočí svůj tanec a nahrají ho na web (vyberou si avatara, podle kterého chtějí tančit) – díky vyhodnocení přes AI bude analyzována podobnost (s avatarem) a bude jim při splnění daného procenta shody odemčeno další taneční video s novou choreografií na jinou skladbu.

Takto bude realizována devítikolová postupová “soutěž” formou pro děti dnes již přirozeného prostředí videohry.

Nejlepší po 9 základních kolech získají možnost účastnit se závěrečného galaodpoledne v hale O2 universum v Praze, v rámci kterého budou oceněni nejúspěšnější tanečníci základní části. Zároveň zde budou účastníci tančit choreografie ze základních kol za doprovodu živé hudby.

Na projektu budou spolupracovat i známé tváře z tanečního a sportovní prostředí, především finalisté 12. ročníku StarDance: Jakub Mazůch & Eva Adamczyková; Kateřina Bartuněk Hrstková & Vavřinec Hradilek; Adriana Mašková.

Známé tváře jsou pozitivními příklady, kdy se tanec může stát vášní i pro osobnosti z jiných profesí, např. z oblasti vrcholového sportu, kultury, ect.

https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/vetsina-rodicu-nechce-aby-jejich-deti-mely-ve-skole-vice-pohybu

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti-nedostatek-pohybu-nadvaha-tanec-aplikace-umela-inteligence-stardance.A240514_144825_doma

Podobné příspěvky